Historia powstania

Jacek Łeszega

Początki Bieszczadzkiego Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych sięgają roku 1999, kiedy to 8 lipca Uchwałą Rady Miejskiej została powołana jednostka budżetowa pn. Bieszczadzkie Centrum Informacji i Promocji w Ustrzykach Dolnych. Swoją działalność jednostka to rozpoczęła z opóźnieniem, bo dopiero 20 września. Kierownikiem został p. Jacek Łeszega.

Dzięki zachowanym kronikom zamierzamy przybliżyć Państwu artykuły, zdjęcia oraz inne materiały związane z funkcjonowaniem tamtej jednostki, która zapisała się na trwale w historii miasta i działalność tamtej jednostki może służyć jako materiał do wielu prac naukowych.

Stara jednostka, czyli Bieszczadzkie Centrum Informacji i Promocji w Ustrzykach Dolnych powstała po wielu perypetiach w dniu 8 lipca 1999 roku. Po dłuższym okresie, dopiero 20 września 1999 roku rozpoczęła swoją prawdziwą działalność. Jak to w nowej jednostce wszystko trzeba było zaczynać od początku, a więc: od załatwienia NIP-u, REGON-u, i podjęcia wielu innych działań, dzięki którym zaczęła normalnie funkcjonować. Data 20 września więc powinna być faktyczną datą rozpoczęcia działalności tej jednostki.

Pierwszymi pracownikami byli: Genowefa Worek, Małgorzata Gergasz oraz kierownik Jacek Łeszega.

 

 

Kategoria: